Šis puslapis atspausdintas iš svetainės http://www.iks.lt
Adresas http://www.iks.lt/aktualija.php?iq=11

Tinklo naudotojai pasirenka “patogius” resursus



Taylor Nelson Sofres atlikto tyrimo duomenimis, pasirinkdami resursus vartotojai pirmiausiai kreipia dėmesį į draugų ir pažįstamų rekomendacijas. Tuo tarpu paieškos sistemų duodami rezultatai yra žymiai mažiau efektyvūs. Kaip parodė tyrimas, resurso savininkai nesuvokia, kad naudotojas, apsilankęs jų resurse, turi likti patenkintas. Tai sudaro kliūtis naujų lankytojų pritraukimui ir nepadeda išlaikyti jau esančių. Statistika rodo, kad 98 % naudotojų, kuriems resursas patiko, papasakos apie jį kitiems. Tuo tarpu iš tų, kurie liko nepatenkinti resursu, tai padarys tik 1 %.

Tarp pagrindinių nepasitenkinimo priežasčių minima: nesavalaikis atnaujinimas (40%), resurso personalizavimo galimybės nebuvimas (33%), neaiški informacijos paieška (32%) ir pernelyg ilgas resurso įkrovimo laikas (32%).

Tyrimų šaltinis Taylor Nelson Sofres

IKS komentras

Tyrimas iš dalies patvirtina mūsų teiginius dėl Lietuvos interneto rinkos vystymosi.

Jei atidžiau sekate mūsų aktualijas, anksčiau esame pristatę Lietuvos svetainių tyrimą. Svetainės buvo vertinamos pagal aukščiau minimus faktorius, mažai dėmesio skiriant šiandien „madingiems“ rodikliams, tokiems kaip pakrovimo laikas ir svetainės stilius. Resursų personalizacijos nevertinom, kadangi tai pakankamai retas reiškinys Lietuvoje, tačiau vertinome vieną iš jo sudedamųjų – informacijos siuntimą prenumeratoriams, galimybę siuntimą personalizuoti.

Vertinant resurso stilių ir pakrovimo laiką, dauguma resursų padaryti gerai ir labai gerai. Tai įvyko, kompanijoms rangovais pasirenkant profesionalias technologų komandas, atsisakant „studentų“ paslaugų. Tačiau resurso turinys, personalizacija, informacijos išdėstymas - tai daugiau rinkodaros specialistų rūpestis, o jų šiuo metu interneto rinkoje dar mažai.

Mūsų specialistų nuomone, ne technologinės problemos (ryšys, kompiuteriai, interneto kavinių stoka) stabdo Lietuvos interneto vystymąsi. Interneto vystymąsi stabdo naudotojo nepasitenkinimas dabartinių resursų kokybe bei infrastruktūros nebuvimas.